flyboyike
Urban Legend/Rural Myth
- Joined
- Apr 30, 2006
- Posts
- 1,852
When I bought it gas cost $1.50 per gallon, so it cost me about $42 per month to run it. Now at $3.50 per gallon it costs me $97 per month to run it. $55 per month is hardly going to break the bank.
$55 won't break the bank, but neither does it hurt to not spend it if you don't have to.